Jdi na obsah Jdi na menu

Blesk z Osíka válcuje Evropu

26. 10. 2014

Z 20-tého ročníku mezinárodního turnaje ve slovinské Mirně se vrátil Martin Siegl ověšen medailemi a s pohárem pro vítěze, když vyhrál dvouhru kategorie U15 a ve čtyřhře skončil s Markem Aubusem druhý. Na turnaji se hrálo novým systémem na 3 vítězné sety do 11 bodů bez prodloužení, což Martinovi vyhovuje.

Turnaje se zúčastnilo cca 50 hráčů, v medvědí skupině E Martin neztratil hlavu a ani set a se skóre 99:36 tam zanechal slovince z BK Medvode, chorvata z Medvedgradu a slováka z Košic. Tam jsou medvědi taky J.

Pořadí BS U15 - skupina E
    Body Hrál Zápalky Hry Body
1 Česká republikaMartin Siegl 3 3 3 - 0 9 - 0 99 - 36
2 SlovenskoSamuel Nečeda 2 3 2 - 1 6 - 4 88 - 81
3 SlovinskoJaka Ivančič 1 3 1 - 2 4 - 7 87 - 109
4 ChorvatskoBorna Car 0 3 0 - 3 1 - 9 60 - 108

Největší pětisetovou bitvu odehrál Martin s maďarem Duluczem, kterému tímto oplatil porážku z Ilavy, a na čtyři sety si zahrál ještě s pakistáncem Alim. Semifinále a finále s chorvatem Cvijanovičem zvládl bravurně bez ztráty setu.

Hladce procházeli kluci i pavoukem čtyřhry, bez ztráty setu vyřadili slovensko-rakouský a slovinský pár. První set prohráli až v semifinále, kde porazili chorvatský pár Ban-Ivčecič 3:1 na sety. Ve finále se pořádně mydlili s dalšími chorvaty ( Meglič, Cvijanovič ), a prohráli až v 5. setu 11:7.

Zápasy / body / míče : 10:1 / 32:7 / 404:261

Martin se po vítězství v Berlíně v kategorii U13 prosadil nyní v kategorii U15 a jména Siegl a Osík tak vzbuzují u soupeřů hrůzu již skoro v celé Evropě JJ