Jdi na obsah Jdi na menu

6.12.2014 GPA U15 Hradec Králové

11. 12. 2014

089.jpgV mixu s Káťou v osmifinále porazili 22:20 a 21:16 Nicola Sivigliu a Zuzanu Matouškovou, s kterými byl Martin v Maďarsku. V semifinále potom prohráli s nasazenými jedničkami Vajsejtlem a Vackovou. Přesto 3. místo bylo nad očekávání a určitě nečekané. Ale to ještě Martin nevěděl, že Vajsejtl je jeho osudový soupeř na tomto turnaji.

Ve dvouhře se Martin dostal přes Švejdu a Krále do semifinále, kde ho čekal kupodivu Vajsejtl, který vyřadil nasazenou jedničku Sivigliu a hrál opravdu výborně. Zápas začal Martin ale ještě mnohem líp a soupeře svojí rychlou a pestrou hrou v 1. setu úplně rozebral 21:11. Po změně stran se ale změnil i poměr sil na kurtu. Martin trochu polevil, vytvořil pár zbytečných chyb a soupeř naopak zabral. A tak když navíc Martin neudržel hlavu v klidu, prohrál 2. set 21:16. Třetí set měl obdobný průběh a Martinovi se stále nedařil restart hlavy a hry. Za stavu 15:20 se mu to konečně povedlo a podařilo se mu stáhnout náskok soupeře na jediný míček. Prohra 21:19 mrzí, protože to opravdu bylo o ten jediný míček a rozjetý Martin by měl i na pozdějšího vítěze Marka Aubuse. A mrzutou náladu si potom bohužel Martin přinesl i do finále čtyřhry, kde nedokázali kluci vzdorovat Královi s Vajsejtlem.

Přestože si Martin z turnaje odvezl tři medaile, dvě bronzové a jednu stříbrnou, říkal, že tento turnaj pro něj nebyl úspěšný, hlavně díky poměru Siegl:Vajsejtl=0:3. Budeme doufat, že si štěstí vybere jindy a zlatou medaili z republiky přiveze.

Skvělé výkony ho posunuly v U15 na 2. místo ve dvouhře, 9. ve čtyřhře a 7. v mixu. A na 2. místě na žebříčku určitě nikdo od nás ještě nebyl.