Jdi na obsah Jdi na menu

4.3.2015 Sportovec Pardubického kraje 2014

6. 3. 2015

Badmintonista Martin Siegl po umístění v okresním kole bodoval i v krajském kole, kde se dostal do společnosti cyklisty Leopolda Kõniga a biatlonisty Ondřeje Moravce. Blahopřejeme a držíme palce pro úspěch na MČR 26.4.2015 v Pardubicích.

ŽACTVO

Markéta Hájková 14 let – SKP DUHA Lanškroun

• MČR – 1. místo v časovce jednotlivců, dvojic a silniční závod. Český pohár – 1. místo silniční závod
  • V roce 2014 25 závodů – z toho 12x 1. místo, 5x 2. místo a 3x 3. místo.

Petr Martinů – OS SK8 Polička skate slalom

• MS 2. místo, MČR 1. místo a Český pohár rovněž 1. místo.
  • 1. místo ve světovém žebříčku ve skate slalomu.

Markéta Navrátilová nar. 5. 4. 2000 Klub vodních sportů Pardubice  plavání

• Trojnásobná mistryně ČR staršího žactva na 50m, 100m, 200m prsa
  • Juniorská reprezentantka ČR.

Martin Siegl nar. 8. 1. 2000 TJ Sokol Osík – oddíl badmintonu

• Za svoji kariéru dosáhl již 120 medailových umístění na krajských, republikových a mezinárodních turnajích. Je na 2. místě v průběžném republikovém žebříčku. Nejlepšího výsledku dosáhl na mezinárodním turnaji ve Slovinsku, kde obsadil 1. místo ve dvouhře a byl druhý ve čtyřhře při účasti 56 hráčů z 9 států.

Eliška Štichauerová 13 let – Lokomotiva Česká Třebová – plavání

• MČR 1. místo v dálkovém plavání na 5km, 3. místo v polohovém závodě na 400m,
  • Světový sportovní festival mládeže Vídeň – 2x 2. místo.

K R A J Á N E K

Ondřej Moravec nar. 9. 6. 1984 v Ústí nad Orlicí

• Sportovně vyrůstal v biatlonovém oddílu OEZ Letohrad.
  • Je trojnásobným olympijským medailistou ze ZOH 2014 v Soči,
  • kde získal dvě stříbrné medaile za stíhací závod a smíšenou štafetu družstev a jednu bronzovou medaili za závod s hromadným startem.
  • Patří mezi světovou elitu v biatlonu.

MIMOŘÁDNÝ VÝKON

Leopold König – Sky Slovan Moravská Třebová – silniční cyklistika

• Navrhovaný posunul hranice svých možností a stal se jednou z největších sportovních hvězd České republiky v uplynulém roce. Při premiérové účasti na nejslavnějším etapovém závodu světa Tour de France šokoval rodák z Moravské Třebové cyklistický svět sedmým místem v celkovém pořadí a vysloužil si díky tomu angažmá v jednom z nejlepších světových týmů Sky. Čekají se od něho další skvělé výsledky.