Pořadí BS 15 - Skupina E

1 Česká republikaMartin Siegl      2 2 2 - 0 4 - 1 103 - 56
2 SlovinskoAnej Cizelj       1 2 1 - 1 3 - 2 84 - 86
3 MaďarskoZoltán Perusza 0 2 0 - 2 0 - 4 39 - 84

Martin vyhrál vcelku hladce skupinu, kde netaktizoval a chtěl si v následném pavouku zahrát co nejdříve s nejlepším hráčem Slovinska Domenem Lonzaričem na turnaji. Potkal se s ním v osmičce a sehráli nádherný zápas, kdy Martin první set vyhrál a ve druhém vedl. Povolil ale Domenovi otěže a přestal diktovat tempo zápasu, ten srovnal a dostal se znovu do hry. Martin znervózněl a v koncovce prohrál druhý set. Ve třetím setu potom Domen předvedl skvělý výkon bez chyb, které se Martinovi ale nevyhýbali. Byl to skvělý badminton, neuvěřitelně rychlý s velmi agresivními křivkami míčů, a skóre moc neodpovídá tomu, co se dělo na kurtu. Výměny byly neskutečně dlouhé a vybojovat jediný míč stálo oba plno sil. Po konci zápasu zůstal vítěz Domen Lonzarič ležet na kurtu, jak toho měl dost.

174.jpgSkvělý zápas srovnatelný s finále kluků U19. Bodově zápas skončil 21:19, 15:21 a  7:21. Pro srovnání potom Domen vyhrál semifinále 21:9 a 21:14, a finále 21:12 a 21:16, kdy z mého pohledu hrál rychlostně na půl plynu. Anej Cizelj, kterého Martin ve skupině porazil, prohrál až s celkově druhým po třísetovém zápasu s třemi 16. Takže i když Martin medaili nedovezl, pro mě byl druhý.

Pro Martina ale byl zápas s Domenem super, protože dokázal hrát skvěle a jen to, že soupeře pustil znovu do hry, mu neumožnilo vyhrát. Soupeř měl z vítězství obrovskou radost, protože na kurtu nechal opravdu vše a po pravdě řečeno, jeho výkon ve 3. setu byl vyjíměčný. Oplatil tak Martinovi porážku z Mirny. Byl to také první soupeř, který se mohl s Martinem rychlostně srovnávat.

Ve čtyřhře potom hrál Martin s Petrem Janouškem patřícím ještě do kategorie U13, a dováděli domácí hráče k šílenství. Nejdříve porazili Klemence s Morojnou z BK Branik 21:12 a 21:13, když jim nedali vůbec šanci. V dalším kole jsme už nepočítali, že by mohli uspět, ale ve velice emotivním zápase s Kahvedžičem a Karnerem také z BK Branik dokázali kluci zabrat, a i když soupeř oslavil velice hlasitě první vítězný set 19:21, tak ho donutili k ústupu a další dva sety vynikajícím výkonem 21:15 a 21:16 vyhráli. V semifinále potom prohráli s vítězi Lesničarem a opět Lonzaričem 11:21 a 18:21, kdy jim sebrali nejvíce bodů ze všech a i když soupeř byl lepší, tak ho donutili bojovat a chvílemi ho i přehrávali. Což bylo zapřičiněno také skvělým výkonem Péti Janouška, protože soupeř směřoval většinu míčů na něj. Klobouk dolů pro Péťu, vynikající výkon.

Jinak velké díky Martinovi Janouškovi, s kterým jsme na poslední chvíli domluvili společnou cestu, která probíhala v naprosté pohodě a i díky tomu kluci určitě podali tak skvělé výkony. Takže medaili jsme nakonec přece jen dovezli.