Jdi na obsah Jdi na menu

17.1.2015 GPC U15 + OP 19 Osík

8. 1. 2015

Výsledky : GPC U15 , OP 19

Tak toto byl pro nás organizačně nejnáročnější turnaj, na který přijelo 42 hráčů, hrálo se 10 disciplín od 9 do 17.30 a my všichni jsme ještě druhý den moc nevnímali okolí.

Naši hráči  v U15 Dan Driml a Tomáš Novák zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon a obrovskou bojovnost. Oba měli nevýhodu, Dan marodil a týden netrénoval a Tomáš je o 3 roky mladší než někteří soupeři.

Dan se v prvním zápase s Adamem Ehmem trochu hledal, ale obrovskou bojovností a nasazením, kdy nevypustil jediný míč, ale nakonec mladšího a velmi kvalitního soupeře porazil 13:21, 21:18 a 21:18. V druhém kole svedl další skvělý souboj s lanškrounskou velkou nadějí Janem Dajčarem, kdy po houpačkovém průběhu nakonec prohrál 19:21, 21:16 a 16:21. Konečné 5-8. místo plně neodpovídá Danovu výkonu, měl na to dosáhnout na medailové pozice, ale už mu ke konci docházely trochu síly. Tomáš dostal hned na začátku soupeře o 3 roky staršího a o hlavu většího a nedokázal se zbavit respektu z něj. Na začátku 2. setu ho dokázal přehrát a dokonce výrazně vést, ale nervozita a vlastní chyby ho stály možné vítězství v setu. V zápase o pořadí potom svedl obrovskou bitvu s o 2 roky starším Matějem Rottem, kterou po skvělém výkonu vyhrál 21:18, 22:24, 23:21 a získal tak své první vítězství v kategorii U15. Daleko od výhry nakonec kluci nebyli ani ve čtyřhře, kde po skvělém výkonu prohráli s Grundem a Dajčarem 21:19, 12:21 a 14:21. A to přitom spolu hráli úplně poprvé.

Snad se ani nedá říci, že 15-ti letý Martin Siegl si vyzkoušel kategorii U19, protože jeho výkon byl naprosto srovnatelný. V prvním zápase po SUPER EXTRA VYNIKAJÍCÍM výkonu přehrál Jakuba Tichého 21:8 !!!, 17:21 a 21:18. V dalším zápase jen chvilková indispozice a skvělý výkon Filipa Sedláčka způsobily, že Martin prohrál 12:21 a 18:21, což znamenalo 3-4. místo. Do finále se ale nakonec dostal ve čtyřhře, kde s Markem Aubusem porazili Ladmu s Kalinou 21:14 a 27:25, Bednáře se Šťáskem  15:21, 26:24 a 25:23 a prohráli až s dvojicí Skřivan Tichý 14:21 a 11:21. Skvělé druhé místo !!!

Jen se všichni naši hráči musí naučit, že set se hraje do 21 bodů, a ne že si budou pořád přidávat. Kdo to má potom s nervy vydržet. JJ