Jdi na obsah Jdi na menu

07.12.2013 GPA U15 Most - Jak Martin chytil berana za rohy

7. 12. 2013

Mix :

Společně s Katkou odehráli dva naprosto rozdílné sety 5:21 a 20:22. V prvním působili odevzdaně a nesehraně, druhý prohráli o pověstný chloupek. Škoda, protože v dalším kole měli Berana.

Dvouhra :

První set hrál Martin s o rok starším Máchalem ze Slovanu Vesec pomalu, bránil a nakonec set ani neubránil 20:22. Potom už přidal na tempu, začal útočit a po setech 21:17 a 21:18 postoupil do dalšího kola, kde narazil na nasazeného 5/8 Marka Kufu. Prohrál 21:13 a 21:18, a měl na plynu ještě pořádnou rezervu. Škoda smolné koncovky druhého setu, protože kdyby ji vyhrál, tak ve 3. setu bych už věřil, že vyhraje a měl by tak možnost chytit nasazenou jedničku Berana za rohy. Konečné umístění na 9-16. místě znamenalo sestup na 12. místo na žebříčku, ale zase bodové dotažení na ty před sebou.

Čtyřhra :

Martin hrál poprvé společně s Markem Aubusem z Hradce Králové, a v prvním setu to bylo hodně znát. Od druhého setu to byl ale skvělý výkon, a tak Lecian a Sebera z Astry Praha museli přenechat postup klukům po setech 11:21, 21:15 a 21:16. Stejně nebojácně se potom kluci pustili do nasazených 3/4 Berana s Lpáčkem, kteří celý turnaj nakonec vyhráli. Za výkon zaslouží kluci velkou pochvalu, protože nejen že chatili Berana za rohy, ale donutili oba soupeře k několika rybičkám a chvílemi je skvěle přehrávali. Výsledek 16:21 a 19:21 byl i trochu smolný, protože ve 2. setu vedli kluci 19:18 a dva míčky po sobě zastavila páska. Přesto to byl proti vítězům turnaje nejlepší výkon.